Yhdistys sai uuden puheenjohtajan

Kehittyvä Hamina ry:n vuosikokouksessa 19.3.2020 päätettiin olla keräämättä jäsenmaksuja vuodelta 2020 pieniltä yrityksiltä ja yhdistyksiltä koronan aiheuttamien menetysten vuoksi. Kokous valitsi yhdistykselle uuden puheenjohtajan, joka on jo ennestään tuttu muutaman vuoden takaa: Sanna Vapalahti, Sisustus Laventelin ja Pikku Pepitan yrittäjä. Samalla valittiin myös hallitukseen kaksi uutta jäsentä Virve Häkkinen ja Jarno Koivula. Hallituksen ulkopuolisena sihteerinä ja rahastonhoitajana toimii Kirsi Pohjankoski.

Jäsenet:
Haminan kaupungin edustaja Simo Kaksonen ja hänen varahenkilönsä Minna Nordström ja Paula Kouki
Jorma Haapamäki; Hamimedia Oy/Uutislehti Reimari
Tiina Korttila; Tacci Second Hand
Sari Oleander; Taverna Tervanaru
Ville Meronen; K-Supermarket Kanuuna
Anneli Haimi, Posliinitar AnnMaarit
Anu Kaukiainen
Virve Häkkinen; Gasthaus Kallioranta UUSI

Varajäsenet:
Mervi Visuri; Haminan seudun auto
Jarno Koivula; Ilmakuvauspalvelu Jarno Koivula UUSI

Asiantuntijajäsen Cursorista Tiina Paavola
varalla Sanna Nikki

Yhteissähköposti yhdistyksen toimihenkilöille
kehittyvahamina(at)gmail.com


Jaa tämä artikkeli

Liity jäseneksi!

Yhdistyksen jäsenistö koostuu alueen yrityksista sekä yhteisöistä. Jäseneksi voi liittyä helposti hakulomakkeella. Jäsenyyden hinta riippuu yrityksen koosta. Yhteisöjäsenille sekä yksityishenkilöille on omat hinnat.

Kehittyvä Hamina ry

Kehittyvä Hamina –yhdistyksen toiminnan tarkoituksena on edistää Haminan elävyyttä ja viihtyisyyttä sekä toimia yritysten ja yhteisöjen toimintamahdollisuuksien kehittäjänä.

Ota yhteyttä

Kehittyvä Hamina ry
Sanna Vapalahti, puheenjohtaja
kehittyvahamina(at)gmail.com

KeHa ry muualla verkossa

© Copyright 2022- Kehittyvä Hamina ry, Jaakko Leislahti Oy. Oikeudet muutoksiin pidätetään