Kehittyvä Hamina –yhdistyksen toiminnan tarkoituksena on edistää Haminan elävyyttä ja viihtyisyyttä sekä toimia yritysten ja yhteisöjen toimintamahdollisuuksien kehittäjänä.

Inspiroivia kohtaamisia

Nuorille suunnattu yrittäjyystapahtuma keräsi Haminan liikuntahallille kolmesataapäisen yleisön kuulemaan yrittäjyyden eri vaihtoehdoista. Tilaisuuden teemoina olivat kevytyrittäjyys, osuuskuntayrittäminen sekä oppisopimus yrittäjän tukena. Lisäksi vuoden nuori yrittäjä Sanna Rasa Itäväylän bensikseltä kertoi oman yritystarinansa ja kouluttaja Juhana Helmenkalastaja tarjosi vauhdikkaan oppitunnin ensivaikutelman merkityksestä asiakaskohtaamisessa. Tilaisuudessa esiteltiin myös nuorten omia, juuri käynnistyneitä NY-yrityksiä. Juontajiksi oli kutsuttu lukiolaiset Sara Urpalainen ja Santeri Simonen. Musiikista vastasi Ekamin toisen vuoden ammattimuusikko-opiskelijoiden bändi Playtime.

Kouluttaja Juhana Helmenkalastaja uskoo ensivaikutelman ratkaisevan asiakaskohtaamisessa. Kuva: Kirsi Pohjankoski

Liity jäseneksi Kehittyvään Haminaan!

Kehittyvä Hamina ry

Kehittyvä Hamina –yhdistyksen toiminnan tarkoituksena on edistää Haminan elävyyttä ja viihtyisyyttä sekä toimia yritysten ja yhteisöjen toimintamahdollisuuksien kehittäjänä.


Ota yhteyttä

Kehittyvä Hamina ry
Mervi Visuri, puheenjohtaja
Puhelin 040 536 1867
kehittyvahamina(at)gmail.com

Löydät meidät myös

Tilaa uutiskirje!