Hulluna Haminaan

Kehittyvä Hamina ry kehittää Haminan kaupunkia viihtyisäksi ja vetovoimaiseksi. Olemme hulluna Haminaan!

Yhdistyksen jäsenet

Yhdistyksen jäsenistö koostuu alueen yrityksista sekä yhteisöistä. Jäseneksi voi liittyä helposti hakulomakkeella. Jäsenyyden hinta riippuu yrityksen koosta. Yhteisöjäsenille sekä yksityishenkilöille on omat hinnat.

Yritysjäsenet

  • Aholafarm, Tuula ja Jukka Ahola, www.aholafarm.fi/
  • AK Sound & Music Service, www.aksound.com
  • A-viisi Ky, Puistokatu 4 tilitoimistoaviisi.fi/
  • Boutique Marilyn, www.facebook.com/marilyn
  • Crazy Town Oy 
  • CR-renkaat Oy, Teollisuuskatu 4, www.cr-renkaat.fi/
  • Cursor Oy, www.cursor.fi
  • East Coast Events 
  • EKP-Pekkarinen Ky, www.ekp-pekkarinen.fi/
  • Elämisen Virtaa, www.elamisenvirtaa.fi/
  • Haminan mainos ja media Oy/Reimari 
  • Haminan Energia, Reutsinkatu 12, haminanenergia.fi/
  • Haminan Fysioterapia, Puistokatu 1, www.facebook.com/haminanfysioterapia/
  • Haminan Kotipizza 
  • Haminan Kuntokeskus Syke, Helsingintie 1 B, kuntokeskussyke.fi/
  • Haminan Tehoradio Ky, Puistokatu 8, www.tehoradio.fi/
  • Haminan Uusi Apteekki, Sibeliuskatu 34, www.haminanuusiapteekki.fi/
  • Hermoratahieroja Krista, Viipurinkatu 47, www.facebook.com/Hermoratahieroja-Krista-
  • Hs-Kone Ky haminanseudunauto.net
  • Illi-Sport Oy, Puistokatu 6, www.facebook.com/illisport/
  • Studiokuva Jarno Koivula www.jarnokoivula.fi
  • Itäväylän Bensis Oy, Helsingintie 1 B, www.facebook.com/itavaylanbensis/
  • Jaanan Lahjat, Jaana Jääskeläinen, Fredrikinkatu 2, www.jaananompelimo.fi/
  • Jalkahoitola Villivarvas, Sari Forsell-Honkonen, Mannerheimintie 16, villivarvas.fi/
  • Juhlatarjoilut Mirja Koivu, juhlatarjoilut.mirja.koivu(at)gmail.com
  • Kaakon Golf 
  • Kaakon Näkökulma Ky, Isoympyräkatu 13, www.kaakonnakokulma.fi/
  • Kahvila-olohuone Jaspis, Isoympyräkatu 30, www.jaspis.fi/
  • Kahvila Raatihuone 
  • Kaisan Kapsäkki www.facebook.com/KaisanKapsäkki
  • Kauneuden Helmi, Isoympyräkatu 19, www.kauneudenhelmi.fi/
  • Kauppakeskus Itäväylä, Helsingintie 1 A, itavayla.net/
  • Kukkakauppa Erja Husu, myynti Haminan tori
  • Kirsin Enkeli Valo www.kirsinenkelivalo.com
  • Konditoria Huovila Oy, Fredrikinkatu 1, konditoriahuovila.com/
  • Koirametsä Reviiri 
  • Kymen Seudun Osuuskauppa, Isoympyräkatu 15
  • Kymenlaakson Osuuspankki, Puistokatu 6
  • Käsityöliike Maijukka, Sibeliuskatu 25, www.maijukka.fi/
  • Leipomo Pakkala, Merja Mäkelä, Haminan tori, www.leipomopakkala.fi/
  • Liikuntapalvelut Sini Huhtala, Savonkatu 6, fyssarisini.fi/
  • Lounashuone Kerho, Kadettikoulunkatu 3, www.lounashuone.fi/
  • LähiTapiola, Puistokatu 6
  • Lääkäri V. Niskanen Oy www.facebook.com/laakariveeraniskanen
  • Miinalaisen puutarha, Valkjärventie 54, Metsäkylä, myynti: Haminan tori, www.facebook.com/Miinalaisen-Puutarha-
  • Nordea Pankki Suomi Oyj, Puistokatu 4
  • Northammer northammer.com
  • Ole Hyvä Luonnontuote Oy, www.olehyvaluonnontuote.fi/
  • Oma Säästöpankki Hamina, Satamakatu 11
  • OnniPet Lemmikkitarvike, www.facebook.com/Lemmikkitarvike-OnniPet
  • Power Gym Hamina, Power Gym Lady, Puistokatu 8, powergym.fi/
  • Rantalainen & Talsi, 
  • Ravintola MonAmi, Raatihuoneentori  https://www.restaurantmonami.fi/
  • Ravintola Pinteli, Tarkka-ampujankatu 1, www.facebook.com/pinteli/
  • SatsaHoitaa oy
  • Satumatka Productions www.satumatka.fi
  • Sijoituspalvelut Nina Nylund, www.facebook.com/SijoitaItseesi/
  • Sisustus Laventeli ja Pikku Pepita, Raatihuoneentori sisustuslaventeli.fi ja pikkupepita.fi
  • Stemma Strömberg Hamina, Mannerheimintie 9, www.stemma.fi/pages/stemma-hamina-stromberg
  • Suomalainen kirjakauppa, Puistokatu 8
  • TACCI Second Hand, Puistokatu 6, tacci.fi/
  • TaimiHaka, Cristina Cleve, Puomikuja 1, www.taimihaka.fi/
  • Taverna Tervanaru, Tervasaari, tervanahttp://tervanaru.fi
  • Terapiapalvelut Tarja Tervo, Sibeliuskatu 38, www.tervotarja.fi/
  • The Hotel
  • Tmi Vivere Johanna Häkkinen www.facebook.com/jhvivere
  • Torikahvila Troikka, Haminan Tori www.facebook.com/kahvilatroikka
  • Tuijan Kukkis, tuijankukkis.ekukka.fi/
  • Valo&Tila, Fredrikinkatu 3, www.valojatila.fi/
  • Vekkuva, Raatihuoneentori, www.vekkuva.fi/
  • Villa Jaakkola, villajaakkola.com/
  • Vilniemen Kyläpirtti, Vilniementie 373, www.facebook.com/Vilniemen-
  • Värisilmä Hamina, Rimamöljänkatu 4 www.varisilma.fi/myymalat/varisilma-hamina

Muut jäsenet

  • GoodWill Hamina, Sotek-säätiö https://www.sotek.fi/gw_hamina
  • Haminan Elävä Musiikki ry, https://www.helmu.net/
  • Haminan Linnoituksen Wanhat talot ry www.haminanlinnoituksenwanhattalot.fi
  • Haminan Naisvoimistelijat ry, http://haminannaisvoimistelijat.sporttisaitti.com/
  • Haminan Taitoluistelijat ry, http://hatal.sporttisaitti.com/
  • Haminan Pallo-Kissat ry; https://www.facebook.com/HaPKry
  • Haminan Pelastakaa Lapset ry http://hamina.pelastakaalapset.fi/
  • Haminan Seudun Oppaat ry www.haminanseudunoppaat.fi
  • Haminan Teatteri, Isoympyränkatu 30, www.haminanteatteri.fi
  • Haminan Yrittäjät ry https://www.yrittajat.fi/kymen-yrittajat/haminan-yrittajat
  • HP Haminan Palloilijat ry http://haminanpalloilijat.net/
  • Kiekkoympyrät -80 r.y. https://www.ky-80juniorit.fi/
  • Vehkalahden Veikot, www.vehkalahdenveikot.fi

Liity jäseneksi!

Yhdistyksen jäsenistö koostuu alueen yrityksista sekä yhteisöistä. Jäseneksi voi liittyä helposti hakulomakkeella. Jäsenyyden hinta riippuu yrityksen koosta. Yhteisöjäsenille sekä yksityishenkilöille on omat hinnat.

Kehittyvä Hamina ry

Kehittyvä Hamina –yhdistyksen toiminnan tarkoituksena on edistää Haminan elävyyttä ja viihtyisyyttä sekä toimia yritysten ja yhteisöjen toimintamahdollisuuksien kehittäjänä.

Ota yhteyttä

Kehittyvä Hamina ry
Sanna Vapalahti, puheenjohtaja
kehittyvahamina(at)gmail.com

KeHa ry muualla verkossa

© Copyright 2022- Kehittyvä Hamina ry, Jaakko Leislahti Oy. Oikeudet muutoksiin pidätetään